GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to niewątpliwie jedno z popularniejszych świąt w roku i idealna okazja do wspólnych spotkań oraz obdarowywania Pań skromnymi upominkami.

Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach zapisuje na kartach historii ten wyjątkowy dzień, organizując z tej okazji coroczne wydarzenie , które cieszy się od lat wspaniałą frekwencją. Nie inaczej było w piątkowy wieczór 10 marca 2023 roku, kiedy to Panie przybyły, by wspólnie świętować i podkreślić swoją wyjątkowość. Wspaniałe kabaretowo-muzyczne wydarzenie zauroczyło licznie zebraną publiczność.

Na początek przedstawiciele władz samorządowych w imieniu swoim oraz wójta Gminy Spytkowice Pana Ryszarda Papanka złożyli Paniom najserdeczniejsze życzenia, wręczając drobne prezenty w postaci słodkich pralin. Organizatorzy imprezy nie zapomnieli także o mężczyznach, którzy w tym dniu również obchodzili swoje święto. Panowie, którzy towarzyszyli swym kobietom, zostali mile zaskoczeni i z wielką radością przyjęli przygotowane dla nich niespodzianki.

Tuż przed częścią artystyczną wszyscy goście  zaproszeni zostali do dobrej zabawy, korzystania z konsultacji i zakupu produktów kosmetycznych firm Oriflame, Colway oraz skorzystania z propozycji masażu twarzy wykonywanego przez wykwalifikowanego i doświadczonego masażystę. Nieco inny charakter przyjęło stoisko z książkami Pani Renaty Klamerus, która z serca zachęcała do zakupu oraz przeczytania jej najnowszej książki i uczynienia tym samym uczty dla ducha.

Główną atrakcją wieczoru była część artystyczna, podczas której wystąpił kabaret Marusynianki prezentując zabawną historię pt. „Skoranie boskie z tymi chłopami”.  Następnie swój talent muzyczny zaprezentował kobiecy duet „A presto”, pięknym i wzruszającym wykonaniem kilku utworów. Wzniosłym akcentem, wieńczącym całość, zakończył występ chóru RESONANTES pod dyrygenturą  Pana Marcina Zborka.

Wszyscy zebrani goście oraz występujący mogli skosztować słodkich wypieków oraz pysznych przekąsek, a także posmakować różnych nalewek.

Przybyłym i wspólnie świętującym składamy serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia. Wasza obecność sprawia, że uroczystość nabiera tak podniosłego charakteru i może być kontynuowana co roku.