GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Dożynki Gminne

Dożynki gminne to czas dziękczynienia za dar ziemi i obfite plony otrzymane dzięki  ciężkiej pracy rąk rolników. Na spytkowickiej ziemi święto to niezmiennie od lat przybiera bardzo uroczysty charakter  i skupia rzeszę ludzi zaangażowanych w jego przygotowanie.

Czytaj więcej...

25 lecie Gminy Spytkowice

Dni 24 i 25 czerwca 2023 roku upłynęły bezpowrotnie niczym wszystkie inne, jednak w sercach i pamięci wielu mieszkańców Spytkowic pozostaną  zapisane na zawsze.  Wtedy to podczas oficjalnych obchodów  całe społeczeństwo świętowało srebrny jubileusz 25-lecia Gminy Spytkowice.

Czytaj więcej...

SPYTKOWICKA NOC TRADYCJI

SPYTKOWICKA NOC TRADYCJI

W sobotę 24 czerwca zorganizowano Spytkowicką Noc Tradycji. Głównym celem obchodów było przybliżenie mieszkańcom obszaru Przyjaznej Doliny Raby i Czarnej Orawy legendarnych wierzeń dotyczących Nocy Świętojańskiej. Prowadzący imprezę umiejętnie i w ciekawy sposób wprowadzał  i opowiadał o tradycjach i wierzeniach słowiańskich zachęcając jednocześnie do wspólnej zabawy i udziału w warsztatach. Podniosłość uroczystości potęgowali goście, którzy przyjmując zaproszenie odpowiedzieli swą liczną obecnością. Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji.

Czytaj więcej...

Podsumowanie PIKNIKU RODZINNEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Podsumowanie PIKNIKU RODZINNEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Spytkowice już po raz drugi bardzo uroczyście świętowały Dzień Dziecka na Pikniku Rodzinnym 4 czerwca 2023 roku, zorganizowanym z myślą o najmłodszych, a dedykowanym całym rodzinom. Pomysłodawcą obchodów jest Wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek oraz Rada Gminy przy wspaniałej

Czytaj więcej...

Konkurs koszyczków 2023. Wyniki.

Konkurs koszyczków 2023. Wyniki.

W Wielka Sobotę obok kościoła parafialnego w Spytkowicach odbył się coroczny konkurs koszyczków wielkanocnych, którego organizatorem jest Związek Podhalan. Po poświęceniu pokarmów o godzinie 10, każdy może zaprezentować swój koszyczek wraz ze święconkom, a komisja spośród wszystkich wyłania 3 pierwsze miejsca oraz 12 wyróżnień, ponadto przyznawana jest nagroda specjalna Wójta Gminy Spytkowice Pana Ryszarda Papanka.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to niewątpliwie jedno z popularniejszych świąt w roku i idealna okazja do wspólnych spotkań oraz obdarowywania Pań skromnymi upominkami.

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli 2023

Orszak Trzech Króli 2023

Mieszkańcy Spytkowic już po raz siódmy wspólnie wyruszyli w Orszaku Trzech Króli wraz z Mędrcami ze Wschodu, kolędując pod ogólnym hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.

Czytaj więcej...

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie 5 czerwca sprzyjało mieszkańcom Spytkowic, którzy całymi rodzinami przybyli na plac obok miejscowego przedszkola, by wspólnie świętować  Dzień Dziecka podczas Pikniku Rodzinnego. Głównym organizatorem imprezy było Gminne Przedszkole Stokrotka wraz z Gminnym Centrum Kultury w Spytkowicach przy współudziale kadry nauczycielskiej i samych rodziców dzieci przedszkolnych, którzy włożyli ogromny wkład w przygotowanie i poprowadzenie całej uroczystości. Rzetelny podział obowiązków, sumienność, zaangażowanie, wkład własny sprawiły, że zabawa była tak wspaniała, a na twarzach dzieci promieniał uśmiech. Patronat honorowy objął Urząd Gminy Spytkowice.

Czytaj więcej...