GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

FERIE ZIMOWE 2024

Ferie zimowe to długo wyczekiwany czas odpoczynku, nowych wyzwań, niezapomnianych wrażeń i wspólnie spędzonych chwil.

Gminne Centrum Kultury każdorazowo stawia sobie za cel organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno rodziców jak i dzieci, GCK organizuje rożnego rodzaju wyjazdy i warsztaty. Podejmowane przez nas działania zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem i towarzyszą im wielkie emocje uczestników. Tegoroczne ferie rozpoczęliśmy od wyjazdu na lodowisko do Krakowa. Zabawa była fantastyczna, a tylko osobiste relacje dzieci i zdjęcia mogą oddać prawdziwą radość przeżytych chwil. Dla niektórych była to pierwsza wyprawa na lodowisko, podczas której zdobyto umiejętność płynnej jazdy na łyżwach. Tym bardziej odwaga i osiągnięcia naszych podopiecznych są dla nas budujące.

W kolejnym dniu ferii 14 lutego zorganizowane zostały w Bibliotece Publicznej zajęcia tematyczne robienia świec. W dniu Walentynek uczestnicy zajęć wykonywali samodzielnie świeczki walentynkowe. Czy zostały one sprezentowane bliskim, tego nie wiemy. Wiemy na pewno, że dzieci włożyły CAŁE SWE SERCA w wykonanie i ozdobienie świec.

Następnego dnia dużą grupą WYSKOCZYLIŚMY NA MIASTO! W Cinema City obejrzeliśmy film familijny, który poruszył widzów, a następnie spędziliśmy 2 godziny w GoJump. Naszym wycieczkowiczom nie brakuje energii, a wykonywane salda i podskoki przychodzą z niezwykłą łatwością. W drodze powrotnej, by tradycji stało się zadość, obowiązkowo zatrzymaliśmy się na skromnym posiłku w McDonalds.

Kolejnego dnia zaproponowaliśmy naszym uczestnikom słodkie warsztaty kulinarne, podczas których stworzyliśmy wspólnie przepis na gofry, oczywiście według którego je wykonaliśmy. Wyszło pysznie i słodko, każdy mógł kosztować upieczone gofry z wybranymi przez siebie dodatkami. Kochani rodzicie jesteśmy pewni, że Wasze pociechy znają już doskonale przepis na gofry i mogą je dla Was przygotować.

Ostatni dzień zaplanowany został z myślą o najmłodszych. Wybraliśmy się wspólnie do Nowego Targu, gdzie w Miejskim Ośrodku Kultury obejrzeliśmy bajkę, później przejechaliśmy do Jump Planet, gdzie spędziliśmy intensywnie i radośnie czas. Oczywiście w drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalds i KFC.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i wasze szczere uśmiechy!

Rodzicom dziękujemy za zaufanie!

Czekamy na kolejne wolne, a tymczasem wracamy do całorocznych stałych zajęć odbywających się w Gminnym Centrum Kultury.