FERIE ZIMOWE W GMINNYM CENTRUM KULTURY

W ramach ferii zimowych Gminne Centrum Kultury przygotowało bogatą ofertę wyjazdów, zajęć i warsztatów, aby każde dziecko, zarówno młodsze i te starsze, mogło znaleźć coś dla siebie, aktywnie spędzić czas wolny, rozwijać swoje pasje oraz odkrywać to, co nowe.

Zorganizowane wyjazdy i warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców, co utwierdza w przekonaniu, że oferta była trafiona.

Pierwszy zorganizowany wyjazd odbył się do Krakowa, gdzie uczestnicy obejrzeli animację w Cinema City oraz aktywnie spędzili czas w parku rozrywki Gokidz i parku trampolin Gojump. Podczas drugiej wycieczki do Zakopanego zwiedziliśmy Park Iluzji, pełen niespodziewanych atrakcji i zagadek, gdzie magia i nauka przeplata się z iluzją oraz odwiedziliśmy Jump Planet w Nowym Targu. Ostatni wyjazd odbył się do Rabki Zdroju. W kinie „Śnieżka” dzieci w młodszej grupie wiekowej obejrzały ciekawą animację.

W czasie ferii dwukrotnie odbyły się warsztaty jeździeckie w Ośrodku Jazdy Konnej Wirtus u pani Małgorzaty Zając. Podczas zajęć  uczestnicy poznali zasady pielęgnacji koni i przygotowywali je do jazdy oraz zwiedzili minii zoo. Dla wszystkich zorganizowane zostały przejażdżki konne, na które wszyscy czekali z niecierpliwością. W czasie oczekiwania na swoją kolej wszyscy grzali się przy rozpalonym wcześniej ognisku, piekli kiełbaski i chleb.

Ponadto trzykrotnie w budynku GCK przeprowadzone zostały zajęcia z robotyki i programowania, podczas których dzieci poznawały zasady programowania, budowały swoje roboty z klocków Lego Spike  oraz odpowiednio je programowały.

Wszystkim uczestnikom wyjazdów i warsztatów dziękujemy za miłą atmosferę, dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas.