Ferie zimowe w Gminnym Centrum Kultury

Dwa tygodnie zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży  minęły szybko, ale bardzo owocnie. Po raz kolejny do aktywnego spędzania czasu wolnego zachęcało Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach, otwierając tym samym szeroki wachlarz możliwości w doborze interesujących zajęć oraz atrakcyjnych wyjazdów.

Jedyne czego u nas mogło zabraknąć to miejsca na nudę.

Każdego dnia w warsztatach uczestniczyło średnio 20 dzieciaków, natomiast wyjazdy cieszyły się zdecydowanie większym zainteresowaniem, ilość uczestników wycieczek sięgała niemal do 60 osób każdorazowo.

W bogatym programie ferii znalazły się dwie wycieczki oraz różnorodne zajęcia, by każdy zainteresowany mógł znaleźć odpowiednią propozycję dla siebie. Były więc warsztaty wokalne, kulinarne, decoupage, rzeźbiarstwo w drewnie, zumba dla młodzieży oraz kurs żonglowania.  Natomiast pierwszą propozycją wyjazdu, była wycieczka do kina „Śnieżka” w  Rabce Zdrój, a drugą, wyprawa na ścianki wspinaczkowe do Krakowa połączona z kinem Cinema City i możliwością doboru repertuaru pomiędzy animacją „Asterix i Obelix tajemnica magicznego wywaru”, a filmem fantastycznonaukowym „Bumblebee”. Jak się później okazało obydwie propozycje wyjazdów okazały się bardzo trafione, a dzieci po powrocie były zadowolone i szczęśliwe.

Wszystkie warsztaty przebiegały w niezwykle miłej, wręcz rodzinnej atmosferze. Efekty wykonywanych prac przez dzieci zachwycały nie tylko wyglądem, jak serduszka dla dziadków, czy jajka wielkanocne po zajęciach decoupage, drewniane figurki rybek i kotków po zajęciach rzeźbiarstwa, ale również zapachem oraz smakiem po wypiekach na zajęciach kulinarnych. Wszystkie prace wykonane na warsztatach dzieci zabierały ze sobą do domów na własność, co dodawało mobilizacji w tworzeniu pięknych prac i pysznych ciasteczek.  W tym miejscu słowa uznania i serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pań z Koła Emerytów i Rencistów, które przyjęły zaproszenie i z wielkim oddaniem, ogromnym sercem i zaangażowaniem pokazały tajniki kuchni i zachęcały do wspólnych wypieków ciasteczek w niemalże domowej atmosferze. Efekty zajęć wokalnych, podczas których uzdolnieni muzycznie podopieczni trenowali swoje głosy, usłyszymy już  3 lutego na koncercie zorganizowanym z okazji Złotych i Srebrnych Godów Jubilatów ze Spytkowic. Kurs żonglowania zorganizowany już na zakończenie to sprawdzenie samego siebie i swojej sprawności fizycznej. Podczas tych warsztatów uczestnicy bardzo dobrze się bawili, ale przede wszystkim poznali tajniki żonglerki i ćwiczyli rzucanie piłeczkami.

Wszystkim instruktorom dziękujemy za zaangażowanie i poprowadzenie zajęć. Szczególne podziękowania kierujemy jednak do dzieci uczestniczących w warsztatach, za to, że jesteście z nami, nigdy nie zawodzicie i  z radością przyjmujecie każdą ofertę.

Już dzisiaj zachęcamy do śledzenia programu zajęć na drugi semestr i udziału w organizowanych przez nas przedsięwzięciach. Wspólnie tworzymy naszą społeczność i tylko współpracując możemy się wzajemnie rozwijać.