GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Konkurs palm 2023. Wyniki.

W niedzielę palmową jak co roku w Spytkowicach odbył się gminny konkurs palm. Pogoda tego dnia było wyjątkowo niesprzyjająca.

Ulewny deszcz i chłód nie przeszkodziły jednak mieszkańcom, by zgromadzić się na placu przy Urzędzie Gminy i zaprezentować swoje prace. W tym roku na konkurs złożono łącznie 43 palmy, które pogrupowano na trzy kategorie: palmy małe, średnie i duże. Zaznaczyć trzeba, że z roku na rok kreatywność mieszkańców Spytkowic jest coraz większa, a przyniesione przez nich palmy coraz piękniejsze. Komisja konkursowa każdorazowo mierzy się z trudnym zadaniem, gdyż dokonanie wyboru i wyłonienie zwycięzców nie jest tak oczywiste  i często wiąże się z przyznawaniem dodatkowych wyróżnień.  W składzie tegorocznego jury byli: Wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek, Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice Józef Kościelniak, sołtys wsi Spytkowice Władysława Faltyn oraz członkowie Rady Gminy Andrzej Trzop, Lucyna Trzop, Andrzej Łukaszka, Jan Stachura oraz Marta Pawlik. Komisja oceniając palmy zwracała szczególną uwagę na użycie naturalnych materiałów, staranność wykonania oraz oryginalność, jak również ozdoby wykonane samodzielnie. Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, wkład pracy i pomysłowość.

Życzymy sobie i Wam, aby co roku wzrastała ilość palm przynoszonych na konkurs, by tradycja tworzenia palm była nadal żywa, a konkurs przynosił Wam wiele radości. 

https://www.spytkowice.pl/bez-kategorii/fotorelacja-z-konkursu-palm-02-04-2023r?fbclid=IwAR3t8v2_2G83j_164cDkyJz34-fVHICHM6rY-LJpjUMmqbHMZGwdezlNLCk