GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Orszak Trzech Króli w Spytkowicach

W dzień Objawienia Pańskiego w Spytkowicach zorganizowany został Orszak Trzech Króli, w którym bardzo licznie wzięli udział mieszkańcy Spytkowic i goście zainteresowani wydarzeniem.

Wspólne kolędowanie pod hasłem „Dzień dziś wesoły” rozpoczęło się na parkingu obok cmentarza. Tam też uczestnikom rozdane zostały korony i śpiewniki oraz ustawił się cały korowód, który przeszedł główną ulicą w kierunku kościoła parafialnego. Przemarsz prowadziła  gwiazda, za którą królowie na koniach i zebrany lud podążali do żywej szopki, gdzie złożyli swe dary.

Po przemarszu wszyscy zebrani udali się na koncert do kościoła, podczas którego wystąpił zespół ludowy Siekiernica, chór Resonantes ze Spytkowic wraz z chórem Adoramus z Rdzawki, a na koniec zaśpiewała Katarzyna Waberska, prezentując jednocześnie swoją autorska kolędę „Świąt już nadszedł czas”.  

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie tej uroczystości, osobom występującym, państwu Brandys za żywą szopkę, Małgorzacie Zając z Ośrodka Jazdy Konnej „Wirtus” za udział trzech króli na koniach oraz udostępnienie osiołka, strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem, młodzieży i wolontariuszom za pomoc.

Panu wójtowi gminy Ryszardowi Papanek za wspieranie tejże inicjatywy oraz Radnym Gminy Spytkowice, jak również księdzu proboszczowi Janowi Gackowi oraz księdzu wikaremu Bartłomiejowi Znaleźniakowi.