GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

XXI PRZEGLĄD RECYTATORSKI IM. KATARZYNY KRACIK

Już po raz XXI w Spytkowicach zorganizowany został Przegląd Recytatorski im. Katarzyny Kracik. Tegoroczne przesłuchania odbyły się 5 października 2023 roku w Gminnym Centrum Kultury.

Niezmiennie od wielu lat w ławie jury zasiadły Pani Zofia Mieszczak wraz z Panią Jadwigą Pilch. W skład  tegorocznej komisji wpisała się również Pani Grażyna Kracik, bliska rodzina zmarłej poetki, której imieniu poświęcony jest ten konkurs. Komisja konkursowa oceniała występy uczestników pod kątem gwary, stroju, opanowania tekstu, dykcji oraz interpretacji utworu.  Z całego serca dziękujemy członkiniom komisji za chęć pracy podczas przesłuchań, otwarte serca i trud włożony w wyłonienie zwycięzców.

Do udziału w XXI Przeglądzie Recytatorskim im. Katarzyny Kracik zgłosiło się 78 uczestników w dwóch kategoriach gwarowych, wiersz recytowało 48 osób, natomiast w kategorii gadka, gawęda zaprezentowało się 30 osób. Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na poszczególne kategorie wiekowe, przedszkola i klasy 0, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz dorośli. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony drobnym upominkiem w postaci pamiątkowego kubka, słodyczy i dyplomu.  Spośród wszystkich jury wyłoniło zwycięzców w każdej z kategorii przyznając trzy pierwsze miejsca i po dwa wyróżnienia. Nagrody laureatom w tegorocznym konkursie wręczali wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek, przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Kościelniak, sołtys wsi Spytkowice Pani Władysława Faltyn, dyrekcje szkół podstawowych Pani Elżbieta Wagner oraz Pani Irena Bala.

Słowa podziękowania kierujemy w stronę Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, które wsparło nasze działania finansując kubki dla wszystkich uczestników konkursu. Wdzięczni jesteśmy rodzinie Kracików, przedstawicielom Związku Podhalan oddział Spytkowice, jury oraz władzom Gminy Spytkowice  za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu konkursu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów, życzymy samych sukcesów i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Organizatorzy