GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Festyn Gminny „ Święto miodu” 22.06.2019 r.

Festyn Gminny „ Święto miodu” 22.06.2019 r.

FESTYN GMINNY „ŚWIĘTO MIODU”

22 czerwca 2019 roku w Spytkowicach po raz czwarty odbył się festyn gminny pod hasłem „Święto miodu”. Pogoda sprzyjała wspólnemu świętowaniu na świeżym powietrzu.

Organizatorami festynu byli Wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek oraz Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach przy współudziale Sołtysa, Rady Sołeckiej, Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy oraz Zrzeszenia Pszczelarzy Gorczańskich.

Obchody „Święta miodu” rozpoczął wspaniały występ orkiestry dętej OSP ze Spytkowic.  Następnie z rąk Kapitana Roberta Szostka zostały wręczone medale dla zasłużonych rodzin od Wojskowej Komendy Uzupełnień, po wręczeniu medali władze gminy uhonorowały nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami najzdolniejszych uczniów spytkowickich szkół podstawowych i gimnazjum za szczególne osiągnięcia w nauce. Tuż po wręczeniu nagród rozpoczęła się część artystyczna, podczas której wystąpili: regionalny zespół „Krzesani”, dzieci z grupy wokalnej działającej w GCK, grupa taneczna dzieci z Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach oraz grupa taneczne Fresh Crew z Jordanowa. Na zakończenie części artystycznej wystąpiła Gabrysia Sroka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach, która z rąk Wójta Gminy Spytkowice odebrała nagrodę za osiągnięcia wokalne na scenie międzynarodowej, ogólnopolskiej, wojewódzkiej i powiatowej. W przerwach pomiędzy występami prowadzono liczne prelekcje dotyczące pszczół, pszczelarstwa oraz zorganizowano wiele konkursów pszczelarskich  z nagrodami ufundowanymi przez pszczelarzy, szkółkę leśną z Nadleśnictwa Nowy Targ, sklep Wir Computers, Termy Chochołowskie oraz rodzinne gospodarstwo pszczelarskie Jacek Sikoń.

Po zakończonej części artystycznej do wspólnej zabawy zagrzewały zespoły ABBA M raz zespół  Verdis.

Jedną z atrakcji festynu był pokaz laserowy, który zachwycił wielu mieszkańców.

Na zakończenie  grał DJ Marek, który bawił publiczność znanymi utworami.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność, w szczególności pszczelarzom za przyjęcie zaproszenia i chęć dzielenia się z mieszkańcami swoimi dobrodziejstwami. Również bardzo serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Zająć, która przyjechała na festyn końmi ze swej stadniny, by umilić czas najmłodszym darmowymi przejażdżkami. Dziękujemy także grupom występującym za mile spędzone chwile i piękne  przedstawienia oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości. Wszystkim obecnym na festynie dziękujemy za przybycie i już dzisiaj zachęcamy do udziału w następnym święcie.

ZDJĘCIA – ZOBACZ