FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

2 czerwca 2019 roku już po raz kolejny w Gminie Spytkowice zorganizowano festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem festynu było Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Spytkowicach, natomiast patronat honorowy objął wójt gminy Pan Ryszard Papanek. Sponsorami tegorocznego pikniku byli Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, Małopolski Program Ekologiczny „Life”, firma „Redox”, firma Rapacz, Panada, Kabanos, Grapa, Nadleśnictwo Nowy Targ oraz rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe. Wielkie podziękowania przekazujemy również rodzicom oraz dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2 za przygotowanie poczęstunku, kiermaszu oraz pomoc w obsłudze podczas imprezy.
Do wspólnego świętowania przyłączyło się wiele rodzin, które bardzo licznie zgromadziły się w tym dniu, by spędzić miło i aktywnie wolny czas ze swoimi pociechami. Podczas obchodów Dnia Dziecka nie zabrakło również przedstawicieli naszych władz, wójta wraz z radnymi gminy Spytkowice, sołtysa wsi oraz pani dyrektor Kingi Palarczyk. Podczas pikniku pięknie zaprezentowali się uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 2, dzieci z grupy wokalnej oraz dzieci z grupy tanecznej działającej w GCK. Podczas festynu został podsumowany plastyczny konkurs ekologiczny oraz rozdanie nagród. Konkurs został zorganizowanych w ramach ochrony powietrza w programie Małopolska w zdrowej atmosferze. Wystawę prac pokonkursowych można było oglądnąć w jednej z sal Szkoły Podstawowej nr 2. Podczas festynu został zaprezentowany bogaty program animacyjny, który aktorzy przenieśli dzieci w magiczny świat bajek. Wspólne śpiewanie znanych przebojów Disneya, konkursy z nagrodami, taniec to tylko część atrakcji, w których dzieci aktywnie uczestniczyły.
Ponadto w trakcie trwania festynu puszczano ogromne bańki mydlane, malowano buźki, skręcano balony oraz prowadzono różnorodne rozgrywki sportowe. Przy stoisku plastyczno – ekologicznym dzieciaki malowały kolorowanki, rozwiązywały rebusy i krzyżówki o tematyce ochrony środowiska oraz otrzymywały upominki promujące dbałość o czyste środowisko.
Wielką niespodzianką dla wszystkich okazały się darmowe lody ufundowane przez firmę „Redox” oraz dmuchane atrakcje, z których dzieci mogły korzystać do woli.
Wszystkim obecnym na festynie z okazji Dnia Dziecka dziękujemy za wspólną zabawę. Osobom zaangażowanym dziękujemy za pomoc a dzieciom życzymy uśmiechu na każdy dzień.