II festyn z okazji Dnia Dziecka

Koncert dla dzieci, zabawy z klownami, darmowa zjeżdżalnia, skręcane balony, rozgrywki szachowe, rywalizacje sportowe, darmowe lody dla każdego to tylko część atrakcji jakie zostały przygotowane dla wszystkich dzieci z okazji ich wspaniałego święta.

W piękne,  niedzielne popołudnie 5 czerwca 2016 roku przy Szkole Podstawowej nr 2

w Spytkowicach już po raz drugi zorganizowany został piknik z okazji Dnia Dziecka.

Inicjatorem festynu dedykowanego wszystkim dzieciom z naszej gminy jest wójt Ryszard Papanek, natomiast głównym organizatorem Gminne Centrum Kultury oraz dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2.

Słoneczna pogoda sprzyjała wspólnym zabawom na świeżym powietrzu, co przyczyniło się do tego, że wiele rodzin przybyło na festyn ze swoimi pociechami, by razem spędzić ten wyjątkowy czas.

W tym dniu świętowali wspólnie z nami również przedstawiciele naszych władz wójt oraz radni gminy Spytkowice.

Uroczystość rozpoczęła się od podsumowania całorocznego konkursu czytelniczego „Magiczne podróże po literaturze” prowadzonego przez Bibliotekę Publiczną oraz rozdania nagród zwycięzcom

i upominków za udział wszystkim uczestnikom.

Po oficjalnym otwarciu pikniku dzieci zostały przeniesione w świat znanych bajek. Wspólne śpiewanie piosenek, taniec, zabawa z klownem, skręcane balony, konkurencje chodzenia na szczudłach, wielkie bańki mydlane, chusta klanzy to tylko niektóre zabawy, w których dzieci aktywnie uczestniczyły.

Dodatkowo w trakcie trwania festynu odbywał się turniej szachowy, jak również prowadzono różnorodne rozgrywki sportowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs rzucania beretem, który otworzył sam wójt gminy podnosząc tym samym poprzeczkę dla wszystkich pozostałych uczestników tej konkurencji.  Dzieci biorące udział w konkursach nagrodzeni zostali dyplomami i drobnymi upominkami.

Wielką niespodzianką dla wszystkich obecnych okazały się  darmowe lody ufundowane przez firmę „Redox”. Dziękujemy właścicielom za pomysł i hojność. Jesteśmy wdzięczni, że wspieracie nas podczas organizacji różnych imprez.

Na słowa uznania zasługuje również grupa taneczna z Gminnego Centrum Kultury, która podczas pikniku zaprezentowała opanowane układy taneczne. Gratulujemy młodzieży zapału, odwagi oraz chęci pokazania swoich zdolności i umiejętności.

Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólną zabawę. Pani dyrektor Czesławie Basisty za udostępnienie miejsca i czuwanie nad właściwym przebiegiem festynu, panu wójtowi za pomysł i zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałego święta.

Jeszcze raz wszystkim dzieciom, małym i dużym życzymy wszystkiego co najpiękniejsze.