GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

MILIONY PRZYGÓD W BIBLIOTECE

12 maja 2016 roku rozpoczął się cykl zajęć organizowanych w Bibliotece Publicznej w Spytkowicach pod hasłem „Miliony przygód w bibliotece”.

Na spotkania te zapraszani byli przedstawiciele różnych zawodów, którzy czytali bajki tematycznie związane z wykonywanym przez siebie zawodem oraz opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach. Dzieci uczestniczące w spotkaniach miały możliwość posłuchać czytanych książek oraz zapoznać się ze specyfiką pracy w danym zawodzie.

Pierwszym zaproszonym gościem był instruktor jazdy konnej. Pani Małgosia Zając na początek przeczytała bajkę o kucyku Bartku, zaprezentowała krótki film o koniach, opowiedziała o swojej pasji oraz przedstawiała poszczególne elementy uprzęży koni. Na zakończenie odbył się mini konkurs wiedzy o koniach, a nagrodą był bezpłatna lekcja jazdy konnej.

Kolejnym gościem była pani stomatolog Józefa Kracik, która po przeczytaniu bajki „Maks i dentysta” pokazała narzędzia niezbędne do leczenia zębów. Szczegółowo przedstawiła, jak powinniśmy dbać o higienę jamy ustnej. Na zakończenie odbyła się wspólna pogadanka. Oczywiście nie zabrakło drobnych upominków dla aktywnych uczestników spotkania.

Zaproszenie przyjął również marynarz Szczepan Sutor, który na co dzień pracuje na statku badawczym w Petroleum Geo-Services jako geodeta. Podczas spotkania nasz gość przeczytał licznie zgromadzonym dzieciom bajkę o marynarzu oraz opowiedział na czym polega praca na statku, z jakimi zagrożeniami można się spotkać oraz jakie są rodzaje statków. Nasz gość dzięki swoim niezwykłym opowieściom zabrał wszystkich uczestników w rejs po otwartym morzu.