III PIKNIK RODZINNY z okazji DNIA DZIECKA

Tegoroczny Dzień Dziecka w Spytkowicach obchodzony był z wielkim rozmachem.

1 czerwca na placu obok Przedszkola „Stokrotka” zorganizowany został III Piknik Rodzinny przy współudziale Gminnego Centrum Kultury, Przedszkola „Stokrotka” oraz Rady Rodziców.

Impreza ta wpisała się na stałe w kalendarz obchodów gminnych i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. Tegoroczne wydarzenie przyjęło niezwykły charakter, gdyż uzyskany dochód w całości został przekazany na wsparcie w leczeniu chorej Zuzi.

Uroczystości rozpoczęły się od oficjalnego przywitania wszystkich zebranych gości przez włodarzy.

Część artystyczną otworzyły dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych, które swoje występy kierowały w stronę rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Przygotowany program artystyczny każdej z grup urzekł zgromadzoną publiczność. Gromkie brawa publiczności nagradzały wysiłek dzieci i walkę z tremą oraz trud nauczycieli włożony w przygotowanie maluszków do występów scenicznych.

Następnie wspaniale zaprezentowała się dziecięca grupa góralska ćwicząca przy Przedszkolu „Stokrotka”, którą prowadzi Związek Podhalan oddział Spytkowice.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród w konkursie „Bezpieczne wakacje na wsi 2024” zorganizowany przez sołtysa wsi Spytkowice i Gminne Centrum Kultury pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Uroczystego wręczenia nagród dokonali wójt Gminy Spytkowice Pan Bartłomiej Leksander, sekretarz Gminy Spytkowice Pan Tomasz Sutor, sołtys wsi Pani Władysałwa Faltyn oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Dominika Leśniak.

Zachwyt zgromadzonej publiczności wzbudziły występy dzieci i młodzieży z grup wokalnych, tanecznych i baletowych, ćwiczących w Gminnym Centrum Kultury. Barwne stroje, makijaże, uśmiechy i radość z osiąganych umiejętności sprawiały rozpromienienie na twarzach wszystkich, pomimo zachmurzonego nieba. Tuż po występach miejscowych grup artystycznych w pięknym układzie zaprezentowały się Mażoretki z Podwilka. Gwoździem programu okazał się fenomenalny występ pań z Przedszkola „Stokrotka”, które w cudownym przedstawieniu „Rzepka” kierowanym do swoich podopiecznych, zaskoczyli doborem ról, strojami i wspaniałą grą aktorską.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród głównych w loterii fantowej przygotowanej i poprowadzonej przez Panie przedszkolanki. Sponsorami tegorocznych nagród byli Państwo Bielańscy, Państwo Sutor oraz Rada Rodziców.

Tego dnia zapewniono wszystkim dzieciom moc darmowych atrakcji: zabawy z animatorami, bańki mydlane, dmuchane zjeżdżalnie, eurobungee, malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki. Słodką niespodzianką były również darmowe lody rozdawane dzieciom, które przekazała firma Redox.

Dodatkowo prowadzone były rozgrywki szachowe, zawody sportowe oraz warsztaty kreatywne, w których licznie brali udział uczestnicy uroczystości.

Przez cały czas trwania imprezy można było zakupić ciasto, ciepłe i zimne napoje, watę cukrową i popcorn, hot-dogi oraz balony z helem. Wszystko to zostało zasponsorowane przez rodziców i Radę przedszkola, a zebrana kwota w całości została przekazana na wsparcie chorej Zuzi.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia. Sponsorom Państwu Ewie i Danielowi Bielańskim, Państwu Annie i Annie i Szczepanowi Sutor, wszystkim rodzicom dzieci przedszkolnych, a głównie tym, którzy pracowali w czasie pikniku, nauczycielom i dyrekcji, straży, wolontariuszom, firmie Redox, sołectwu. Szczere podziękowania kierujemy dla Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej za wsparcie finansowe.

Dziękujemy wreszcie wszystkim obecnym, którzy świętowali z nami tego dnia i przekazywali datki na szczytny cel. Dobro wraca, jeżeli jest dawane z otwartością serca. Niech nasze rozradowane dzieci widzą potrzebę dzielenia się z innymi, wtedy ich radość będzie potęgować.

Pełna fotorelacja: WEJDŹ