GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

JASEŁKA 2016

JASEŁKA 2016

 

24 stycznia 2016 roku w piękne, zimowe popołudnie, w bardzo ciepłej i miłej atmosferze mieszkańcy Spytkowic bardzo licznie zgromadzili się w salce parafialnej, by w kończącym się już okresie świątecznym przeżyć jeszcze raz niezwykłą tajemnicę narodzenia Jezusa.

Wśród obecnych nie zabrakło władz Spytkowic  wójta Pana Ryszarda Papanka  oraz przewodniczącego Rady Gminy Pana Józefa Kościelniaka.

Na początek przedstawiciele gminy Spytkowice wręczyli nagrody uczestnikom Orszaku Trzech Króli, którzy 6 stycznia  brali udział w pochodzie w przepięknych strojach. Ich odwaga, zaangażowanie oraz wkład pracy zostały uhonorowane.

Po tak oficjalnym rozpoczęciu uroczystości,  zabawny program  zatytułowany „Piekło – Niebo” zaprezentowały Gospodynie ze Spytkowic. Tuż po nich scenę narodzenia Pańskiego przedstawił zespół regionalny „Krzesani”, który to umilił nam wspaniały czas pięknym śpiewem i muzyką góralską. Na zakończenie jakże wspaniale zaprezentował się, gościnnie zaproszony do Spytkowic, zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie. Przepiękne stroje  teatralne, wspaniała muzyka  i wysoki poziom przedstawionych jasełek sprawiły, iż  wszyscy na nowo przeżyli niezwykłą Tajemnicę.

Ponadto podczas Jasełek organizatorzy imprezy: Gminne Centrum Kultury i Gospodynie ze Spytkowic przeprowadzili zbiórkę pieniężną dla pogorzelców ze Spytkowic. W tym dniu na rzecz poszkodowanych zebrano 1 100 złotych. Środki te  zostały już przekazane potrzebującej rodzinie.

Wszystkim grupom występującym dziękujemy za mile spędzony czas, Gospodyniom ze Spytkowic dziękujemy za przygotowanie sali, jak również za poczęstunek. Wspaniałym gościom z gminy Bochnia  pragniemy podziękować  za to, że zechcieli przyjąć zaproszenie i wystąpili dla naszej lokalnej społeczności.

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za obecność i zachęcamy do udziału we wszystkich organizowanych uroczystościach gminnych.