GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

MIKOŁAJKI 2019 – SPYTKOWICE.

MIKOŁAJKI 2019 – SPYTKOWICE.

W sobotnie popołudnie 7 grudnia hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Spytkowicach przepełniona była rozradowanymi i zniecierpliwionymi dziećmi, które wraz z całymi rodzinami oczekiwały na przybycie niezwykłego gościa.

Magiczny czas wyczekiwania na spotkanie z Mikołajem umiliły wszystkim zebranym występy dzieci z grupy tanecznej. Tuż po występie rozpoczęły się wspólne zabawy i tańce zorganizowane i przeprowadzone  przez zabawnych animatorów z firmy EncePence, zagrzewających wszystkich do aktywnego udziału w spotkaniu.  Dodatkowo przygotowany został kącik plastyczny, przy którym były malowane buziaki dzieciaków. Punktem kulminacyjnym całego spotkania okazało się przybycie Mikołaja, który przywitał się z ucieszonymi dziećmi, a następnie przeszedł, by ze swojego tronu rozdać długo wyczekującym przygotowane prezenty. Kolejka była długa, ale wszyscy cierpliwie czekali na swój czas, by podejść po odbiór upominku, usiąść na kolanach Mikołaja i uwiecznić chwile na zdjęciach. Całość spotkania przebiegła w niezwykle miłej, ciepłej i radosnej atmosferze.

Organizatorami całego przedsięwzięcia byli Gminne Centrum Kultury, Urząd Gminy Spytkowice oraz Szkoła Podstawowa nr 1. Na szczególne słowa uznania zasługują wszyscy  darczyńcy, którzy co roku wspierają nasze działania, a bez których ta wspaniała inicjatywa obdarowywania wszystkich najmłodszych z naszej gminy, by się nie powiodła.  To dzięki ofiarności wielu ludzi dobrego serca, każde obecne na spotkaniu mikołajkowym dziecko otrzymało prezent od Świętego Mikołaja.

Dziękujemy przedstawicielom Gminy Spytkowice, Wójtowi Panu Ryszardowi Papankowi, przewodniczącemu Rady Gminy Spytkowice Panu Józefowi Kościelniakowi oraz Radnym za przybycie i uświetnienie uroczystości swoją obecnością. Serdeczne podziękowania kierujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tak wielkiego przedsięwzięcia. Dziękujemy Pani dyrektor Danucie Zawiłowicz,  nauczycielom Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych oraz pracownikom za udostępnienie miejsca, przygotowanie cudownej dekoracji, pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu spotkania z Mikołajem.  Słowa uznania należy wyrazić wszystkim wolontariuszom, którzy prężnie, z wielkim oddaniem, zaangażowaniem i troską pracowali na rzecz akcji. Przede wszystkim pragniemy złożyć podziękowania każdemu, kto włączył się w tą akcję. W tym dniu wsparli nas: firma EuroBruk Pana Andrzej Majchrowicz, firmie Insurio  Pan Paweł Karcz, Pan Artur Żądło, Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, Pan Mariusz Lubiński, firmia Nowator, Pan Bogdan Bachula, Pan Józef Kościelniak, Pan Michał Możdżeń, ks. Józef Jopek, Pan Henryk Węglarczyk, Państwo Stanisław i Marianna Komperda, Pan Marcin Chrobak, Pan Marian Matuszek, Pan Wojciech Szyszka, Pani Grażyna Rapacz, Państwo Lucyna i Janusz Trzop, Pan Stanisław Szyszka, Pan Andrzej Trzop, Pani Elżbieta Brynkus, firma Redox, firma Kabanos oraz firma Rapacz.

Wszystkim obecnym podczas imprezy Mikołajkowej dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabawę.

Gminne Centrum Kultury