ORASZAK TRZECH KRÓLI – SPYTKOWICE 2017

“Pokój i dobro” to hasło kolejnej już edycji Orszaku Trzech Króli, który w dniu 6 stycznia przeszedł po raz drugi główną ulicą Spytkowic.

6 stycznia 2017 roku mieszkańcy Spytkowic bardzo licznie zgromadzili się, by razem z Mędrcami ze Wschodu podążać do stajenki i złożyć Jezusowi dary oraz ofiarować swoje serca.
Inicjatorami obchodów tego wspaniałego święta byli Wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek wraz z Radnymi Rady Gminy Spytkowice, natomiast współorganizatorami tejże uroczystości było Gminne Centrum Kultury i parafia Spytkowice.
Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali korony oraz śpiewniki. Barwny pochód przeszedł spod kaplicy cmentarnej na parking przykościelny, gdzie ustawiona została żywa szopka. To tam Trzej Królowie złożyli pokłon Narodzonemu i ofiarowali dary.
Kolędujących prowadzili Mędrcy na koniach oraz gwiazda rozświetlając drogę prowadzącą do Pana.
Po złożeniu darów u stóp Jezusa w stajence i wysłuchaniu słów Pisma Świętego wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła parafialnego, gdzie przygotowany został występ dzieci z przedszkola „Stokrotka”, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach oraz zespołu „Krzesani” wraz z Małą Armią Janosika. Całość uroczystości uświetnił występ Orkiestry Strażackiej Spytkowice, która rozpoczęła koncert oraz go zakończyła.
Dziękujemy bardzo serdecznie inicjatorom za zorganizowanie i poprowadzenie tak wspaniałego święta, księdzu proboszczowi, Orkiestrze Strażackiej oraz wszystkim dzieciom występującym. Mieszkańcom Spytkowic pragniemy podziękować za pozytywny oddźwięk  i tak liczne przyłączenie się do wspólnego kolędowania.