GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Orszak Trzech Króli 2023

Orszak Trzech Króli 2023

Mieszkańcy Spytkowic już po raz siódmy wspólnie wyruszyli w Orszaku Trzech Króli wraz z Mędrcami ze Wschodu, kolędując pod ogólnym hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.

Z ogromną radością dostrzegamy, że każdego roku inicjatywa ta gromadzi coraz większą liczbę osób, by w barwnym korowodzie, za blaskiem gwiazdy, udać się do stajenki i złożyć hołd Najwyższemu.

W naszej miejscowości w przygotowanie i organizację Orszaku włącza się wiele osób dobrego serca, uświetniając całość obchodów.

W tegorocznej edycji Trzej Królowie podążali za gwiazdą na koniach i złożyli dary przy żywej szopce. Przemarsz korowodu uświetniła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej ze Spytkowic, którą można było posłuchać również podczas wspaniałego koncertu w kościele parafialnym. W korowodzie uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy Spytkowice, Pani sołtys, księża tutejszej parafii wraz z mieszkańcami i gośćmi przebywającymi tego dnia w Spytkowicach. Uwieńczeniem całej uroczystości był koncert artystów i wspólne kolędowanie w kościele, podczas którego zaśpiewała scholka parafialna. Następnie wystąpili młodzi wokaliści ćwiczący swój warsztat pod okiem Pana Szymona Grzybacza, który zwieńczył występy swoich podopiecznych śpiewając jeden utwór. Na zakończenie zagrała i zaśpiewała Katarzyna Waberska, prezentując swoje dwie autorskie pastorałki. Przewodniczący Komisji Kultury Pan Andrzej Trzop zabrał na koniec głos, podsumował historię tego wydarzenia w Spytkowicach i przedstawił plany na kolejne lata.

Dla wszystkich uczestników Orszaku przygotowany został słodki poczęstunek, podczas którego można było napić się gorącej czekolady, kawy lub herbaty i zjeść słodką przekąskę.

Organizatorzy kierują swe podziękowania dla uczestników Orszaku oraz wszystkich zaangażowanych w jego organizację i przeprowadzenie. Ogromny wkład pracy wielu mieszkańców przekłada się na świetność całego wydarzenia i to, że bierze w nim udział coraz większa ilość osób.