GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

ORSZAK TRZECH KRÓLI – 2024

ORSZAK TRZECH KRÓLI – 2024

„W jasełkach leży” pod takim hasłem mieszkańcy Spytkowic już po raz ósmy wyruszyli wraz z Trzema Królami w barwnym orszaku, wędrując za blaskiem gwiazdy do stajenki, by pokłonić się i złożyć hołd Najwyższemu.

Tegoroczny korowód poprowadzony został z trzech stron świata. Z wielką radością dostrzegamy otwartość oraz zaangażowanie mieszkańców, którzy skupili się bardzo licznie w wyznaczonych trzech miejscach, dostosowując ponadto kolorystkę swego ubioru do kolorów szat poszczególnych króli. Trójbarwne pochody prowadzone przez Kacpra, Melchiora i Baltazara wyruszyły w tym samym czasie i złączyły się tuż przy żywej szopce. Przemarsz korowodów uświetniał śpiew kolędy „Mędrcy świata monarchowie” w nieocenionym akompaniamencie muzycznym Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Spytkowice, który rozlegał się na wszystkie strony. W Orszaku Trzech Króli uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy Spytkowice wraz z radnymi, Pani sołtys, księża tutejszej parafii, zespół ludowy Siekiernica oraz mieszkańcy i goście przebywający tego dnia w Spytkowicach. Wspólne kolędowanie uświetnił koncert w kościele, podczas którego wystąpiła orkiestra OSP Spytkowice, schola parafialna, Paulina Kapłon Talik wraz z grupą wokalną oraz Beata Czajka –Rolińska wraz z członkami studia piosenki Young Stars. Na zakończenie głos zabrał Pan Ryszard Papanek wójt Gminy Spytkowice, dziękując wszystkim za udział, w szczególności grupom występującym za uświetnienie tego wydarzenia oraz osobom, które przyczyniły się sprawnego przeprowadzenia całej uroczystości.
Dla wszystkich uczestników Orszaku przygotowany został słodki poczęstunek, podczas którego można było napić się gorącej czekolady i posilić się słodką przekąską.
W przygotowanie i organizację obchodów święta Trzech Króli włącza się wiele osób dobrego serca, za co serdecznie dziękujmy i doceniamy każdy gest wsparcia. Ogromny wkład pracy wielu mieszkańców przekłada się na świetność całego wydarzenia i to, że bierze w nim udział coraz większa ilość osób.