GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

ORSZAK TRZECH KRÓLI – „Cuda ,cuda ogłaszają”

ORSZAK TRZECH KRÓLI – „Cuda ,cuda ogłaszają”

Mieszkańcy Spytkowic już po raz piąty udali się z Mędrcami ze Wschodu w orszaku, by uklęknąć przed Jezusem i złożyć nowonarodzonemu hołd w uroczystym pokłonie.

Hasło tegorocznej edycji kolędowania brzmiało „Cuda, cuda ogłaszają” i wraz z tym hasłem wszyscy uczestnicy wyruszyli w orszaku wspólnie kolędując z parkingu obok sklepu Redox do kościoła, przy którym została ustawiona żywa szopka.  Przemarsz w orszaku uświetniła swoją muzyką Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po złożeniu darów u stóp Narodzonego  wszyscy  uczestnicy orszaku udali się do kościoła parafialnego, w którym dla mieszkańców Spytkowic wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach oraz Chór „Resonantes” ze Spytkowic.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Orkiestrze Strażackiej za uświetnienie orszaku, strażakom oraz policji za zabezpieczenie przemarszu,  dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz chórowi „Resonantes” za wspaniały występ, Państwu Monice i Edwardowi Brandysom z „Chaty pod lasem” za przywiezienie zwierząt do stajenki, Gospodyniom ze Spytkowic, Państwu Sroce oraz młodzieży za wcielenie się w postaci do szopki oraz postaci trzech króli. Dziękujemy również panu organiście za wspólne kolędowanie w kościele. Oraz mieszkańcom Spytkowic za przyłączenie się do wspólnego kolędowania i tak liczny udział.

Dziękujemy Fundacji Orszak Trzech Króli dzięki, której mogła odbyć się ta uroczystość, która przekazała na ten cel korony, śpiewniki, naklejki, gazety oraz chorągwie, dzięki czemu uroczystość ta nie obarczała finansowo organizatorów.

Dziękujmy serdecznie firmie „Filmy BezGranicy” oraz Dawidowi Pulitowi za inicjatywę oraz bezpłatne nakręcenie wideoklipu z wydarzenia.

Tekst: GCK Spytkowice