GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Podsumowanie Gminnej Akcji Zostań Świętym Mikołajem

Podsumowanie Gminnej Akcji Zostań Świętym Mikołajem
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W sobotnie przedpołudnie 3 grudnia 2016 roku do Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Spytkowicach przybył bardzo długo wyczekiwany, wyjątkowy gość. Hala sportowa przepełniona była rozradowanymi dziećmi czekającymi z niecierpliwością na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Organizatorami i pomysłodawcami koncertu mikołajkowego byli Gminne Centrum Kultury oraz Urząd Gminy w Spytkowicach. Należy jednak nadmienić, że to dzięki wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy jak co roku hojnie wspierają nas swoją ofiarnością, każde dziecko z Gminy Spytkowice mogło cieszyć się z otrzymanego prezentu.

W tym dniu dla wszystkich wystąpił zespół regionalny „Krzesani” z tańcem i muzyką góralską oraz w sposób bardzo wyjątkowy i jakże piękny swój kunszt aktorski zaprezentowała grupa teatralna „Lalkarze”.

Wyczekiwaniom na przybycie Świętego Mikołaja towarzyszył koncert w wykonaniu bajkowych postaci Śnieżynki, elfów i Elzy. Zgromadzone dzieci wspólnie uczyły się piosenki

i tańca na powitanie magicznego gościa oraz wykonały dla niego nietypowy prezent w postaci dużego rysunku na płótnie.  Do wspólnej zabawy zachęcał również anioł rozdając milusińskim skręcane baloniki. Każde obecne na koncercie dziecko miało możliwość zrobienia sobie zdjęcia na kolanach Świętego Mikołaja.  Atmosfera tego spotkania była niezwykle radosna.

Dziękujemy władzom Gminy Spytkowice za uświetnienie uroczystości swoją obecnością.

W sposób szczególny pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak dużego przedsięwzięcia.  Dziękujemy pani dyrektor Danucie Zawiłowicz oraz nauczycielom Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych za udostępnienie miejsca, pomoc

w przygotowaniu i przeprowadzeniu koncertu oraz wykonanie pięknej dekoracji. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy prężnie i z wielkim oddaniem oraz troską pracowali na rzecz akcji mikołajkowej. Dziękujemy dzieciom występującym w tym dniu oraz ich opiekunom za przygotowanie. I Wam wszystkim obecnym na koncercie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabawę. Jeszcze raz i przede wszystkim dziękujemy wszystkim osobom dobrego serca, sponsorom i darczyńcom za chęć przyłączenia się i wsparcia finansowego tej akcji.