GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

„Rowerem przez Polskę”

„Rowerem przez Polskę”

W dniu 13.05.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury gościliśmy pochodzącego z Lipnicy Wielkiej Pana Grzegorza Rzepiszczak, który opowiedział zebranym o swoich wyprawach rowerowych. Na spotkanie zaproszeni byli uczniowie klas gimnazjalnych ze Spytkowic.

Z ogromnym zainteresowaniem Pan Grzegorz opowiedział o swojej najdłuższej wyprawie rowerowej wzdłuż wschodniej granicy Polski, którą odbył w 2017 roku. Była to Jego pierwsza tego typu podróż, a przy tym najdłuższa. Prowadzący opowiadał swoim słuchaczom o różnych miastach, które zwiedzał, a także pokazał zdjęcia z różnych zakątków Polski takich jak np. Warmia i  Mazury, Podlasie, jak również Lubelszczyzna. Zaprezentował ciekawe miejsca, miasta i miasteczka, które zobaczył podczas swej wyprawy.

Zgromadzeni uczniowie podczas spotkania mogli oglądnąć sprzęt oraz akcesoria, które są niezbędne podczas tego typu wypraw. Pod koniec Pan Grzegorz sprawdził z jaką uwagą uczniowie słuchali jego opowieści zadając pytania odnośnie swej wyprawy, a najbardziej aktywnym wręczył nagrody niespodzianki.

Dziękujemy Panu Grzegorzowi za wspaniałe spotkanie oraz  poświęcony czas.