ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO I WRĘCZENIE NAGRÓD

16 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Spytkowicach odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na wykonanie szopki lub stroika świątecznego oraz wręczenie nagród.

Uroczyste uhonorowanie zwycięzców poprzedził koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych przez Panią Dorotę Kret w Gminnym Centrum Kultury. Niezwykle miła i ciepła atmosfera, przepiękne dźwięki muzyki i śpiew kolęd wprowadziły wszystkich zebranych w niezwykły, świąteczny nastrój.

Ponadto została przygotowana wystawa prac złożonych na konkurs, którą wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć.

Jury w składzie Maria Soska, Anna Maryniarczyk-Kubińska oraz Władysława Faltyn oceniło 11 szopek i 27 stroików, biorąc pod uwagę estetykę wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, pomysłowość oraz wierność motywów regionalnych.

W każdej kategorii jury przyznało po trzy nagrody. Dodatkowo wyłoniono również prace, za wykonanie których przyznano nagrody specjalne. Praca jury była bardzo trudna, gdyż wszystkie prace złożone na konkurs były urzekające.

Każdy uczestnik konkursu został uhonorowany pamiątkowym dyplomem za udział w konkursie oraz otrzymał drobny  upominek.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy wykonania tak pięknych prac oraz zachęcamy do udziału we wszystkich organizowanych konkursach.