GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

ŚWIĘTO MIODU

26 czerwca 2016 roku w Spytkowicach po raz pierwszy zorganizowany został festyn pod hasłem – „Święto miodu”.

Pomysłodawcami i organizatorami tej imprezy są wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek oraz Gminne Centrum Kultury, pragnąc aby uroczystość ta cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem oraz aprobatą ze strony mieszkańców i wpisała się na listę imprez cyklicznych – charakterystycznych dla naszej gminy.

Podczas obchodów „Święta miodu” wręczono nagrody za szczególne osiągnięcia, w szczególności uczniom szkół podstawowych i gimnazjum za wysokie wyniki w nauce. Po uhonorowaniu najzdolniejszych rozpoczęła się  część artystyczna. Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpili Lalkarze, Krzesani, Siekiernica, Gospodynie ze Spytkowic oraz dzieci z przedszkola Stokrotka  prezentując na scenie swoje umiejętności i osiągnięcia. Ponadto gościnnie wystąpiła również grupa z Węgier.

W przerwach pomiędzy występami prowadzono prelekcje na temat pszczelarstwa, pokazy pszczelarskie oraz zorganizowano mnóstwo konkursów z nagrodami.

Na licznych stoiskach pszczelarskich można było obejrzeć efekty prac pszczelarzy, zakupić niezwykle zróżnicowane wyroby miodowe.

Przygotowana została degustacja potraw  z miodu, członkowie Rady Gminy Spytkowice częstowali przybyłych nalewką miodową.

Oczywiście dla najmłodszych nie zabrakło atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, zabawa z animatorami, malowanie twarzy, wata i popcorn.

Wieczorem dla wszystkich wystąpiła grupa Hand’s Up, a zaraz po nim zagrzewał do zabawy zespół „Po zbóju”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność, w szczególności pszczelarzom za przyjęcie zaproszenia i chęć dzielenia się z mieszkańcami swoimi dobrodziejstwami, grupom występującym za mile spędzone chwile i piękne  przedstawienia oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości.

Już dzisiaj zachęcamy i zapraszamy na festyn w przyszłym roku!!!!