GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Trzech Króli

Trzech Króli

 

“Nade wszystko miłosierdzie – Miłość, Pokój, Przebaczenie”

to hasło kolejnej już edycji Orszaku Trzech Króli, który wczoraj po raz pierwszy w naszej małej gminie przeszedł główną ulicą.

 

6 stycznia 2016 roku mieszkańcy Spytkowic bardzo licznie zgromadzili się, by razem z Mędrcami

ze Wschodu podążać do stajenki i złożyć Jezusowi dary oraz ofiarować swoje serca.

Inicjatorami obchodów tego wspaniałego święta byli Wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek

wraz z Radnymi Rady Gminy Spytkowice, którzy to przewodniczyli całości uroczystości. Współorganizatorami tejże uroczystości było  Gminne Centrum Kultury i parafia Spytkowice.

Wszyscy uczestnicy orszaku  otrzymali korony oraz śpiewniki.

Barwny pochód przeszedł ulicą główną na parking przykościelny, gdzie ustawiona została żywa szopka. To tam Trzej Królowie złożyli pokłon Narodzonemu i ofiarowali dary.

Kolędujących prowadziła gwiazda rozświetlając drogę prowadzącą do Pana. Przemarsz uświetniły muzyka i śpiew zespołów regionalnych „Siekiernica” i „Krzesani” oraz występ orkiestry dętej

OSP Spytkowice.

Po złożeniu darów u stóp Jezusa w stajence i wysłuchaniu słów Pisma świętego wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła parafialnego gdzie przygotowany został występ dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek im. Edmunda Bojanowskiego oraz dzieci z zespołu „Krzesani” oraz „Siekiernica”. Ponadto gościnnie wystąpił u nas chór „BEL CANTO” z Jordanowa.

Dziękujemy bardzo serdecznie inicjatorom za zorganizowanie i poprowadzenie tak wspaniałego święta. Mieszkańcom Spytkowic pragniemy podziękować za pozytywny oddźwięk i tak liczne przyłączenie się do wspólnego kolędowania.

Szczególnie pragniemy podziękować osobom, które uświetniły barwny pochód uczestnicząc w nim w pięknych królewskich strojach.  Każdy uczestnik orszaku, który w tym dniu założył piękne przebranie zostanie obdarowany upominkiem przez Komisję Kultury.

Wójt Ryszard Papanek serdecznie dziękuje za uświetnienie uroczystości orkiestrze OSP, strażakom strzegącym porządku, Księdzu Proboszczowi,  Kołu Gospodyń, zespołom „Krzesani”, „Siekiernica”, Związkowi Podhalan, chórowi „BEL CANTO” z Jordanowa i wszystkim uczestnikom  Orszaku oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia uroczystości.