Ferie w Gminnym Centrum Kultury.

W dniu 12 lutego odbył się wernisaż rozpoczynający wystawę twórców ze Spytkowic, na którą przybyli sami twórcy oraz osoby zainteresowane twórczością lokalnych artystów. Wystawę dzieł można było podziwiać do dnia 26 lutego.

Na rozpoczęcie ferii dla wszystkich zainteresowanych osób przeprowadzone zostały warsztaty DECOUPAGE, na których wszyscy uczestnicy ozdabiali jajka wielkanocne techniką odwróconego lustra. Na jajku plexi uczestnicy zajęć uczyli się cieniowania tła, a całość prac zdobili pięknymi , kolorowymi wstążkami.

W pierwszym tygodniu zorganizowany został również wyjazd na warsztaty do fabryki czekolady w Krakowie, na który zgłosiło się 41 osób chętnych. W Fabryce Charliego  dzieci poznały historię pochodzenia czekolady od ziarenka kakaowca po czekoladową tabliczkę na sklepowej półce. Sami mieli możliwość uczestniczyć w ręcznej produkcji swoich małych czekolad oraz tworzeniu i dekorowaniu własnych pralin. Prace produkcyjne przebiegały w niezwykle radosnej i miłej atmosferze, a buziaki uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci były dosłownie „SŁODKIE”.

Na początku drugiego tygodnia zabraliśmy naszych milusińskich do kina „Tatry”    w Nowym Targu na bajkę pt. „Gnomy rozrabiają”. Grupa 49 osobowa okazała się bardzo zdyscyplinowana, ale zarazem fantastycznie wesoła i zabawna, niczym tytułowe „Gnomy”.

Na zakończenie ferii zorganizowaliśmy wyjazd dla dzieci starszych oraz ich rodziców zainteresowanych zarówno klockami lego jak i historią Polski. Wspólnie wybraliśmy się do Krakowa, by tam zwiedzić HISTORYLAND. Miejsce urzekające pod wieloma aspektami. Makiety w całości zbudowane z klocków lego przedstawiające ważne miejsca oraz wydarzenia historyczne, a w tle filmy multimedialne odnoszące się do danego wydarzenia. Ponadto podczas zwiedzania    i wsłuchiwania się w ciekawe opowieści przewodnika wszyscy mogli korzystać z dodatkowych atrakcji, które uświetniały całość pobytu w tym miejscu. Zachwyt zwiedzających jest  najlepszym dowodem na to, iż wyjazd okazał się udany.

Wszystkim uczestnikom zajęć oraz wyjazdów bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy mamy nadzieję, że wspomnienia pozostaną na długo w Waszych pamięciach. Jest nam niezmiernie miło, że jesteście z nami i chętnie bierzecie udział we wszystkich działaniach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury. To Wy jesteście motorem napędowym, który daje nam motywację do działania i organizowania czasu wolnego, by był dobrze wykorzystany i dawał wiele radości.