GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Mikołajki 2017 r.

Mikołajki 2017 r.

Grudzień to magiczny miesiąc wyczekiwania na coś niezwykłego, napełniający wszystkich niezwykłą radością i ciepłem .

Tak też było w sobotnie przedpołudnie 2 grudnia,  kiedy do Zespołu Szkół Podstawowo  – Gimnazjalnych  przybyły bardzo licznie rodziny ze swoimi pociechami, aby spotkać się ze specjalnym gościem. Hala sportowa przepełniona była rozpromienionymi i rozradowanymi dziećmi czekającymi z niecierpliwością na  Świętego Mikołaja.

Organizatorami całego przedsięwzięcia byli Gminne Centrum Kultury, Urząd Gminy Spytkowice oraz Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych. Nie sposób jednak pominąć wszystkich sponsorów i darczyńców, którzy wspierają nasze działania. To dzięki ofiarności wielu ludzi dobrego serca, każde obecne na spotkaniu mikołajkowym dziecko otrzymało prezent od Świętego Mikołaja.

Tego dnia dla wszystkich wystąpił teatr Eden w interaktywnym przedstawieniu pt. „Legenda o Świętym Mikołaju”. Czas wyczekiwania na przybycie Gościa wypełniały wspólne zabawy, do których zachęcali animatorzy porywając dzieci do tańca oraz mobilizując  do udziału w innych ciekawych zadaniach. W czasie wspólnych zabaw wolontariusze rozdawali wszystkim obecnym cukierki. Finalnym, ale jakże emocjonującym punktem programu okazało się samo przybycie Świętego Mikołaja wraz ze swoim pomocnikiem Aniołem. Wszyscy zniecierpliwieni czekali na otrzymanie prezentu. Każde  dziecko miało możliwość zrobienia sobie zdjęcia  na kolanach Świętego Mikołaja. Atmosfera tego spotkania była niezwykła, a radość dzieci pozostanie w naszej pamięci na długi czas i napełni optymizmem w dalszym działaniu.

Dziękujemy przedstawicielom Gminy Spytkowice wójtowi Panu Ryszardowi Papankowi, Pani sekretarz Grażynie Wojdyła, przewodniczącemu Rady Gminy Spytkowice Panu Józefowi Kościelniakowi oraz radnym za przybycie i uświetnienie uroczystości swoją obecnością. Serdeczne podziękowania kierujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tak wielkiego przedsięwzięcia. Dziękujemy Pani dyrektor Danucie Zawiłowicz,  nauczycielom Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych oraz pracownikom za udostępnienie miejsca, pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu spotkania z Mikołajem.  Słowa uznania należy wyrazić wszystkim wolontariuszom, którzy prężnie, z wielkim oddaniem zaangażowaniem i troską pracowali na rzecz akcji. Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabawę.

W sposób szczególny pragniemy podziękować wszystkim osobom dobrego serca, sponsorom

i darczyńcom za ofiarność, chęć przyłączenia się  i wsparcia finansowego oraz rzeczowego  tegorocznej akcji mikołajkowej.