GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

ORSZAK TRZECH KRÓLI – „Bóg jest dla wszystkich”

ORSZAK TRZECH KRÓLI – „Bóg jest dla wszystkich”

Mieszkańcy Spytkowic już po raz trzeci udali się z Mędrcami ze Wschodu w orszaku, by uklęknąć przed Jezusem  i złożyć Mu hołd w uroczystym pokłonie.

Hasło tegorocznej edycji kolędowania brzmiało „Bóg jest dla wszystkich”.  Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali korony i śpiewniki. Barwny pochód przeszedł od kaplicy cmentarnej do kościoła, przy którym została ustawiona żywa szopka.  Kolędujących prowadzili Mędrcy na koniach oraz gwiazda rozświetlająca drogę.

Przemarsz w orszaku uświetniła swoją muzyką Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowicach oraz dzieci z regionalnego zespołu „Krzesani”.

Po złożeniu darów u stóp Narodzonego  i wysłuchaniu słów Pisma Świętego wszyscy  uczestnicy orszaku udali się do kościoła parafialnego, w którym gościnnie dla mieszkańców Spytkowic wystąpił zespół regionalny Krzesani, orkiestra OSP Spytkowice oraz soliści, zespół wokalny i orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina I , II stopnia w Nowym Targu.

Dziękujemy bardzo serdecznie inicjatorom za zorganizowanie oraz poprowadzenie tak wspaniałego święta, księdzu proboszczowi, Orkiestrze Strażackiej oraz wszystkim  występującym. Mieszkańcom Spytkowic pragniemy podziękować za przyłączenie się do wspólnego kolędowania.