GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

MIKOŁAJKI 2018 – SPYTKOWICE

MIKOŁAJKI 2018 – SPYTKOWICE

W sobotnie popołudnie 8 grudnia hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Spytkowicach przepełniona była rozradowanymi i zniecierpliwionymi dziećmi, które wraz z całymi rodzinami oczekiwały na przybycie niezwykłego gościa.

Magiczny czas wyczekiwania na spotkanie z Mikołajem umiliły wszystkim zebranym występy dzieci  ćwiczących w Gminnym Centrum Kultury, pod bacznym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Swoje osiągnięcia i niezwykły kunszt artystyczny zaprezentowały grupy baletowe, taneczne oraz wokalne. Tuż po występach rozpoczęły się wspólne zabawy, tańce i konkursy mikołajkowe zorganizowane i przeprowadzone  przez zabawnych animatorów, zagrzewających wszystkich do aktywnego udziału w spotkaniu. Konkurencje z drążkiem, quiz mikołajkowy, zabawa z ogromną  chustą, kolorowe piłeczki, śpiewy i tańce to tylko cząstka tego, co zostało zapewnione tego dnia naszym milusińskim.  Dodatkowo przygotowany został kącik plastyczny, przy którym tworzone były piękne kolorowe prace i kartki dla Mikołaja, a także malowane buziaki dzieciaków. W trakcie trwania zabaw, wolontariusze rozdawali wszystkim  słodycze oraz kolorowe balony. Punktem kulminacyjnym całego spotkania okazało się przybycie Mikołaja, który przywitał się z ucieszonymi dziećmi, a następnie przeszedł, by ze swojego tronu rozdać długo wyczekującym przygotowane prezenty. Kolejka była długa, ale wszyscy cierpliwie czekali na swój czas, by podejść po odbiór upominku, usiąść na kolanach Mikołaja i uwiecznić chwile na zdjęciach. Całość spotkania przebiegła w niezwykle miłej, ciepłej i radosnej atmosferze.

Organizatorami całego przedsięwzięcia byli Gminne Centrum Kultury, Urząd Gminy Spytkowice oraz Szkoła Podstawowa nr 1 . Na szczególne słowa uznania zasługują wszyscy sponsorzy  i darczyńcy, którzy co roku wspierają nasze działania, a bez których ta wspaniała inicjatywa obdarowywania wszystkich najmłodszych z naszej gminy, by się nie powiodła.  To dzięki ofiarności wielu ludzi dobrego serca, każde obecne na spotkaniu mikołajkowym dziecko otrzymało prezent od Świętego Mikołaja.

Dziękujemy przedstawicielom Gminy Spytkowice, wójtowi Panu Ryszardowi Papankowi, przewodniczącemu Rady Gminy Spytkowice Panu Józefowi Kościelniakowi oraz radnym za przybycie i uświetnienie uroczystości swoją obecnością. Dziękujemy Panu Herykowi Węglarczykowi za zorganizowanie, przywiezienie i ustawienie pięknych choinek.  Serdeczne podziękowania kierujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tak wielkiego przedsięwzięcia. Dziękujemy Pani dyrektor Danucie Zawiłowicz,  nauczycielom Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych oraz pracownikom za udostępnienie miejsca, przygotowanie cudownej dekoracji, pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu spotkania z Mikołajem.  Słowa uznania należy wyrazić wszystkim wolontariuszom, którzy prężnie, z wielkim oddaniem, zaangażowaniem i troską pracowali na rzecz akcji. Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabawę.

Ponownie i  w sposób szczególny pragniemy podziękować wszystkim osobom dobrego serca, sponsorom i darczyńcom za ofiarność, chęć przyłączenia się do tegorocznej akcji mikołajkowej, wsparcia finansowego i rzeczowego.

 

                                                             Tekst: Gminne Centrum Kultury

 

ZDJĘCIA – zobacz