GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

ORSZAK TRZECH KRÓLI

ORSZAK TRZECH KRÓLI

 

W dniu 6 stycznia 2019 roku, w mroźnej i śnieżnej aurze mieszkańcy Spytkowic w radosnych nastrojach ruszyli z Mędrcami ze Wschodu, by oddać pokłon nowo narodzonemu Jezuskowi w stajence.

Zebrani mieszkańcy, władze gminy tj. Pan Wójt Ryszard Papanek oraz Radni wraz z Orkiestrą Strażacką OSP Spytkowie i z Mędrcami na czele ruszyli spod kaplicy cmentarnej na parking przykościelny, aby pod szopką Trzej Królowie złożyli dary Bożemu Dzieciątku. Następnie zebrani na Orszaku udali się do Kościoła parafialnego, gdzie zebranych przywitał ks. Piotr Pacyga, po czym wysłuchano koncertu kolęd. W pierwszej kolejności wystąpił zespół regionalny „Krzesani” pod przewodnictwem Beaty Rzeszótko, a następnie zaśpiewał chór Adoramus z Rdzawki pod dyrygenturą Marcina Zborka. Na koniec można było wysłuchać wspólnego występu chóru Adormus oraz chóru ze Spytkowic, który również prowadzi Marcin Zborek.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo oraz tym, którzy pomogli w tworzeniu tej uroczystości mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych. Dziękujemy również strażakom, którzy zabezpieczyli nasz Orszak.