GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Noc w bibliotece

Noc w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Spytkowicach w tym roku dołączyła do ogólnopolskiej akcji NOC  BIBLIOTEK i po raz pierwszy przygotowała dla dzieci z miejscowych szkół podstawowych nocne podboje i przygody pod hasłem „Czytanie porusza”. Pomysł na zorganizowanie takiego wydarzenia okazał się bardzo trafny, zainteresowanie akcją było ogromne, a chętnych do udziału tak wielu, że nie wszyscy zostali zapisani na listę uczestników.

W akcji NOC  BIBLIOTEK uczestniczyło 38 dzieci z klas I – VI szkół podstawowych. Nocne podboje rozpoczęły się od wspólnego odczytania tekstu „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Następnie każdy uczestnik został zaangażowany do układania największego domina z książek między bibliotecznymi regałami. Zabawa ta sprawiła wielką radość, a zaangażowanie wszystkich w poprowadzeniu  domina ogromne.

Następnie zaproszona grupa animacyjna przygotowała ciekawe eksperymenty, podczas których uczestnicy mogli poczuć się prawdziwymi chemikami wykonując wiele interesujących doświadczeń.

Dodatkowo dla wszystkich zgromadzonych przygotowano wiele gier, zabaw, z których największą radość sprawiła zabawa w podchody

i poszukiwanie skarbu. Dzieci odpowiadając na zadawane zagadki odkrywali kolejne podpowiedzi prowadzące do odszukania ukrytej niespodzianki. Po zakończeniu pomyślnie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej i znalezieniu skarbu dzieci wspólnie obejrzały film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Przybyłe na nocne harce dzieci nie marnowały czasu na sen. Wspólnym zabawom, rozmowom i śmiechom nie było końca. Każdy był w wyśmienitym nastroju.  Kolejnego dnia, po „krótkiej drzemce”  zostało przygotowane śniadanie, następnie dzieci powróciły do wspólnych zabaw, w czasie których rodzice odbierali już swoje pociechy.

Wszystkim uczestnikom NOCY BIBIOTEK dziękujemy za wspólną zabawę, rodzicom dziękujemy za zaufanie, w powierzeniu opieki nad swoimi dziećmi.

Już dzisiaj zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tego wydarzenia.