Festyn z okazji Dnia Dziecka

Wręczenie nagród w konkursie czytelniczym, darmowa zjeżdżalnia, zamek do skakania, walki sumo, bezpłatne lody i wata cukrowa, malowanie buziek, skręcane balony, rywalizacje sportowe, stoisko plastyczno – ekologiczne, spotkanie z bajkowymi postaciami, koncert połączony z zabawami i konkursami dla dzieci oraz animacje to tylko część atrakcji, które zostały przygotowane dla wszystkich milusińskich

z okazji ich  wyjątkowego święta.

4 czerwca 2017 roku już po raz trzeci w Gminie Spytkowice zorganizowano piknik z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem festynu jest Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach, natomiast patronat honorowy objął wójt gminy Pan Ryszard Papanek. Sponsorami tegorocznego pikniku byli Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, Małopolski Program Ekologiczny „Life” oraz firma „Redox”.  Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazywaną pomoc podczas organizacji różnorodnych imprez.

Do wspólnego świętowania przyłączyło się wiele rodzin, które bardzo licznie zgromadziły się w tym dniu, by spędzić miło i aktywnie wolny czas ze swoimi pociechami. Podczas obchodów Dnia Dziecka nie zabrakło również przedstawicieli naszych władz, wójta wraz z radnymi gminy Spytkowice oraz pani dyrektor Czesławy Basisty. Podczas pikniku pięknie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 , którzy na scenie przedstawili „Bajkę kuchenną”. Po występie nastąpiło podsumowanie całorocznego konkursu czytelniczego „Magiczne podróże po literaturze” prowadzonego przez Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach oraz rozdanie nagród i upominków wszystkim uczestnikom konkursu. Niezwykłe zdolności i umiejętności sceniczne dla szerokiego grona widzów zaprezentowali młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Lalkarze”.  Następnie animatorzy w trakcie koncertu przenieśli dzieci w magiczny świat bajek. Wspólne śpiewanie znanych przebojów Disneya, konkursy z nagrodami, taniec to tylko część atrakcji, w których dzieci aktywnie uczestniczyły. Dodatkową atrakcją były bajkowe postacie Myszek Miki i Mini, które zachęcały wszystkich do wspólnej zabawy.

Ponadto w trakcie trwania festynu puszczano ogromne bańki mydlane, malowano buźki, skręcano balony oraz prowadzono różnorodne rozgrywki sportowe. Przy stoisku plastyczno – ekologicznym dzieciaki malowały kolorowanki, rozwiązywały rebusy i krzyżówki o tematyce ochrony środowiska oraz otrzymywały upominki promujące dbałość o czyste środowisko.

Wielką niespodzianką dla wszystkich okazały się darmowe lody ufundowane przez firmę „Redox” oraz bezpłatna wata cukrowa i dmuchane atrakcje, z których dzieci mogły korzystać do woli.

Słowa uznania kierujemy również dla Pani Galiny Kowal, która przyjęła nasze zaproszenie i poprowadziła swoich podopiecznych w czasie pięknego występu baletu.

Wszystkim obecnym na III festynie z okazji Dnia Dziecka dziękujemy za wspólną zabawę. Osobom zaangażowanym w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie pikniku dziękujemy za pomoc. Występującym gratulujemy oraz życzymy samych sukcesów w osiąganiu celów, a dzieciom życzymy uśmiechu na każdy dzień życia.