GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

OTWARCIE BIBLIOTEKI

OTWARCIE BIBLIOTEKI

SZANOWNI CZYTELNICY!

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach w uzgodnieniu z Wójtem Gminy Spytkowice i konsultacjach ze stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowym Targu oraz przy zachowaniu procedur zarekomendowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 04.05.2020 r. wznawia działalność.

Biblioteka Publicznej od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00.

Uruchamiamy dla  Państwa wypożyczalnie bez bezpośredniego dostępu do księgozbioru.

Mając na względzie wasze i nasze bezpieczeństwo prosimy, aby pamiętać o przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Zarówno pracownicy bibliotek, jak i czytelnicy zobowiązani są do zachowania bezpiecznego dystansu (rekomendowane 2 m). Pracownicy będą wyposażeni w środki ochrony.
Prosimy, by również czytelnicy stosowali się do powszechnego nakazu zasłaniania twarzy za pomocą maseczek lub chust, by posiadali rękawiczki i dezynfekowali ręce.

W związku z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego zostaje uruchomiana jedynie wypożyczalnia, natomiast zostaje ograniczony wolny dostęp do księgozbioru oraz innych przestrzeni biblioteki.

Zachęcamy do korzystania z systemu elektronicznego, dzięki któremu mogą państwo wcześniej dokonać rezerwacji i zamówień wybranych książek, co ułatwi nam pracę, a państwu zminimalizuje czas oczekiwania w bibliotece.

Książki można zamawiać telefonicznie, e-mailowo, przez portal sowa i odbierać w godzinach otwarcia placówki.

Wypożyczenia będą odbywać się przed wejściem do biblioteki. Przestrzeń pomiędzy biblioteką, a czytelnikiem będzie oddzielona stolikiem z osłoną z pleksi, na stoliku będzie znajdował się płyn do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe.

Z uwagi na brak dostępu do półek, to bibliotekarz wyszuka i przekaże czytelnikowi zamówione książki.

Książki zwracane będą składane w pudłach i przechowywane przez 14 dni w kwarantannie. Dopiero po tym czasie zostaną dopuszczone do wypożyczenia.

Usługa wydruku będzie dokonywana jedynie z nośników przenośnych, natomiast dostęp do wioski internetowej w dalszym ciągu jest niemożliwy.