GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie 5 czerwca sprzyjało mieszkańcom Spytkowic, którzy całymi rodzinami przybyli na plac obok miejscowego przedszkola, by wspólnie świętować  Dzień Dziecka podczas Pikniku Rodzinnego. Głównym organizatorem imprezy było Gminne Przedszkole Stokrotka wraz z Gminnym Centrum Kultury w Spytkowicach przy współudziale kadry nauczycielskiej i samych rodziców dzieci przedszkolnych, którzy włożyli ogromny wkład w przygotowanie i poprowadzenie całej uroczystości. Rzetelny podział obowiązków, sumienność, zaangażowanie, wkład własny sprawiły, że zabawa była tak wspaniała, a na twarzach dzieci promieniał uśmiech. Patronat honorowy objął Urząd Gminy Spytkowice.

W Pikniku Rodzinnym uczestniczyli  Wójt Gminy Spytkowice, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi, Sołtys Spytkowic oraz dyrekcje  szkół podstawowych, którzy przyjmując zaproszenie z otwartością serca, przyczynili się do wyjątkowości uroczystości.

Program imprezy obejmował występy przedszkolaków z każdej grupy wiekowej, podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie „Z książką mi do twarzy” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz w konkursie plastycznym „Legenda z Podhala”. Ponadto na scenie zaprezentowały się grupy taneczne, ćwiczące w Gminnym Centrum Kultury, pod okiem wspaniałego instruktora tańca Pani Anety Tucznio. Na  zakończenie części artystycznej wystąpiła Pani Renata Klamerus, czytając napisaną przez siebie bajkę „O Robaczku Lipaczku, czyli co zobaczył Lipaczek na Orawie”. Tuż po części oficjalnej animatorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Pomysłów na szalone tańce                    i ciekawe rozgrywki nie brakowało. Atrakcjami cieszącymi się w tym dniu największym zainteresowaniem ze strony dzieci były bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie i zamek do skakania, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz kolorowe warkoczyki. Miłą niespodzianką okazały się również darmowe lody, rozdawane wszystkim dzieciom dzięki uprzejmości firmy Redox, która przekazała je bezpłatnie i tym samym przyczyniła się do  organizacji pikniku. Dodatkowymi atrakcjami zaplanowanymi na ten dzień była loteria fantowa poprowadzona przez grono pedagogiczne przedszkola, warsztaty kreatywne przygotowane przez Państwa Sutorów, balony z helem zakupione przez firmę Spaw System, hot – dogi zapewnione przez Państwa Bielańskich oraz zimne i gorące napoje, ciasta i kiełbaski z grilla zakupione i przygotowane przez Radę Rodziców prężnie działającą przy przedszkolu. Długo wyczekiwaną niespodzianką było losowanie nagrody głównej, czyli hulajnogi, zakupionej przez Pana Stanisława Sopatę, za co serdecznie dziękujemy. Niekończąca się kolejka ustawiała się także po watę cukrową i popcorn, które w tym dniu można było zakupić podczas pikniku. Kolorowym tłem, wzbudzającym zainteresowanie widowni była przygotowana wcześniej wystawa prac, złożonych na konkursy organizowane przez Gminne Centrum Kultury.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspaniałą, wspólną zabawę. Zwycięzcom konkursów gratulujemy wygranych i oczywiście już zachęcamy do udziału w kolejnych. Gronu pedagogicznemu, dyrekcji, rodzicom oraz wszystkim sponsorom dziękujemy za zaangażowanie, pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Pikniku Rodzinnego.  Zaproszonym gościom dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Wszystkim życzymy dziecięcej radości z najmniejszych rzeczy oraz niewyczerpanych pokładów energii.