XIX EDYCJA TYGODNIA BIBLIOTEK „BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU”

W dniach 8 – 15 maja 2022 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach brała udział w XIX edycji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Na ten czas zaplanowane zostały warsztaty i spotkania , na które zaproszono dzieci z Gminnego Przedszkola „Stokrotka” oraz uczniów klas I wszystkich spytkowickich szkół podstawowych. Ponadto dla wszystkich młodych czytelników odwiedzających bibliotekę w tych dniach przygotowano niespodzianki.

Pierwsze spotkanie w bibliotece pt. „Stadnina koni od podwórka” poprowadziła Pani Małgorzata Zając. Podczas tych zajęć dzieci mogły dowiedzieć się, jak wygląda i na czym polega praca w stadninie koni, gospodarstwie oraz zobaczyć zwierzęta mieszkające w Minii ZOO. Największą atrakcją spotkania były świnki morskie, które każde dziecko mogło pogłaskać i zabrać na ręce.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w bibliotece było spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem, autorem licznych bajek dla dzieci, który w bardzo interesujący sposób przedstawił swoje dzieła. Prowadzący zachęcając uczestników do aktywnego udziału w podróży po literaturze, nagradzał wszystkich, którzy udzielali prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania.

Na zakończenie tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek wraz z grupą teatralną Lalkarze zaplanowana została premiera spektaklu „Kapryśna Królewna” na podstawie „ Ballady o kapryśnej królewnie” Wiery Badalskiej. Z tej okazji zaproszeni zostali Wójt Gminy Spytkowice wraz z Radą Gminy, sołtys wsi,  dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych oraz inni goście. Spektakl wyreżyserowany przez Państwa Krakowiaków zachwycił zgromadzoną widownię,  gra aktorska młodych podopiecznych, rekwizyty, muzyka świadczą o wysokim poziomie przygotowania i ogromnym zaangażowaniu. Wszystko to zostało nagrodzone gromkimi brawami i jak przystało na premierę, nie zabrakło gratulacji, kwiatów, prezentów oraz słodkiego poczęstunku.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do obchodów i wspólne świętowanie.