Podsumowanie PIKNIKU RODZINNEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Spytkowice już po raz drugi bardzo uroczyście świętowały Dzień Dziecka na Pikniku Rodzinnym 4 czerwca 2023 roku, zorganizowanym z myślą o najmłodszych, a dedykowanym całym rodzinom. Pomysłodawcą obchodów jest Wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek oraz Rada Gminy przy wspaniałej współpracy Przedszkola „Stokrotka” i Gminnego Centrum Kultury. Na słowa uznania zasługują nauczyciele oraz pomoc przedszkolna wraz z rodzicami dzieci przedszkolnych, których pomoc w przygotowanie, organizację i przeprowadzenie całej uroczystości jest nieoceniona.

Tego dnia główną atrakcją programu były występy dzieci wszystkich grup przedszkolnych. Przepiękny program artystyczny skierowany głównie do rodziców z okazji święta Mamy i Taty, poruszył serca najbliższych i zachwycił zgromadzoną publiczność, dając dowód temu,  że ciężka praca nauczycieli i opiekunów przynosi wspaniałe efekty.

Pierwsza występująca grupa to 3 latki „Misie” prowadzone przez Panie Anetę Kozioł i Agnieszkę Mach w bajeczny sposób, w pięknych kolorowych strojach zaprezentowały piosenki i układy taneczne, tuż po nich wystąpiły 3 i 4 latki z grupy „Motylki” pod bacznym okiem Pań Anny Solowskiej i Sabiny Tracz.  Następnie sceną zawładnęły „Leśne Duszki” – 4 i 5 latki podopieczni Pań Anny Wójciak i Donaty Zych, po nich wystąpiły „Krasnoludki” –  5 i 6 latki prowadzone przez Panie Ewelinę Król-Zahora oraz Donatę Zych, na zakończenie pięknie zaprezentowała się najstarsza grupa  6 latków „Tęczowe Nutki” prowadzona przez Panie Angelikę Sikorę i Joannę Niżnik. Każdy występ nagrodzony został gromkimi brawami, wszystkie dzieci wspaniale przygotowane, zawodowo wystąpiły na dużej scenie przed tak  dużą publicznością.

Kolejnym bardzo ważnym punktem programu było wręczenie nagród w dwóch konkursach, plastycznym „Najciekawsze miejsca z Gminy Spytkowice” oraz na napisanie wiersza o Spytkowicach, organizowanych przez Gminne Przedszkole Stokrotka w ramach obchodów 25-lecia Gminy Spytkowice. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Wójt wraz z dyrektor przedszkola Panią Grażyną Handzel.

Podczas Pikniku Rodzinnego wręczono również nagrody w konkursie fotograficznym „Z książką mi do twarzy” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach. Uroczystego wręczenia dokonali Wójt Gminy Pan Ryszard Papanek  wraz z Sekretarzem Gminy Panem Tomaszem Sutorem oraz Pani Elżbieta Papanek-Wójciak.

Następnie na scenie wystąpiły grupy taneczne z Gminnego Centrum Kultury pod przewodnictwem Pani Anety Tucznio-Worwa oraz dzieci ćwiczące warsztat wokalny u Pana Szymona Grzybacza.

Po oficjalnej części do wspólnej zabawy zachęcali animatorzy z Krainy Bzików, którzy prowadzili różne zabawy i konkurencje angażując zarówno dzieci jak i dorosłych do aktywnego spędzania czasu. Ponadto dzieci bezpłatnie korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, stoisk tematycznych, przy których miały możliwość wykonania samodzielnie łapaczy snów, malowania ciupag itp. oraz tatuaży, malowania twarzy, warkoczyków. Dużą niespodzianką dla wszystkich były tego dnia darmowe lody, przekazane przez firmę Redox, która co roku wspiera nasze działania. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, na którą główne nagrody:  hulajnogę, deskorolkę, kask i ochraniacze  zakupili i przekazali Państwo Bielańscy i Państwo Sutor, za co składamy serdeczne podziękowania. W czasie obchodów nie zabrakło również waty cukrowej, popcornu, a także ciast, kawy, herbaty, zimnych napoi oraz smakołyków z grilla i hot-dogów. Kwestią poczęstunku zajęli się rodzice dzieci, którzy zebrane pieniądze podczas pikniku przekazują na potrzeby Przedszkola Stokrotka.

Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i organizację tego wspaniałego wydarzenia. Mamy nadzieję, że nasze starania przyczyniają się do rozwoju naszej lokalnej społeczności i sprawiają wszystkim, a przede wszystkim najmłodszym wiele radości. Słowa podziękowania kierujemy również wszystkim sponsorom firmie Redox za lody, firmie Kabanos za kiełbaski grillowe, firmie Spaw System Państwa Leksandrów za balony z helem i obsługę stoiska, Termom Chochołowskim za wsparcie konkursu fotograficznego i przekazanie biletów,  rodzinie Bielańskich, Sutorów oraz wszystkim zaangażowanym  rodzicom. Podziękowania należą się wszystkim, którzy nie zostali tutaj wymienieni, a przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia pikniku.

Już dzisiaj zachęcamy do udziału we wszystkich organizowanych konkursach i mamy nadzieję, że równie licznie spotkamy się na kolejnych organizowanych przez nas uroczystościach.