WAKACJE W GMINNYM CENTRUM KULTURY SPYTKOWICE 2016

Wakacje to czas wytchnienia i odpoczynku przede wszystkim dla dzieci, ale również dla dorosłych. Wiele osób planuje w tym czasie wspólne, rodzinne wyjazdy, by zobaczyć, zwiedzić dotąd nieznane zakątki kraju i świata. Podczas wakacji stawiamy sobie wyzwania, oczekujemy poznania czegoś nowego, staramy się doświadczyć tego, co dotąd było odległe.

Z pewnością każdy życzyłby sobie, aby ten wolny czas spędzony był aktywnie z dużą dozą dobrej zabawy.

Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach wsłuchując się w potrzeby lokalnego społeczeństwa oraz stawiając sobie za główny cel rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez miło i aktywnie zagospodarowany czas wolny stworzyło wiele możliwości dla osób w każdym wieku.

W czasie wakacji w Gminnym Centrum Kultury odbywały się bardzo zróżnicowane  zajęcia w systemie tygodniowym, by  zainteresowani mogli zaplanować czas i uczestniczyć w zajęciach, które odpowiadają poszczególnym   potrzebom.

Oprócz zajęć stacjonarnych, prowadzonych w budynku Gminnego Centrum Kultury tj. warsztaty hip – hop, zajęcia podróżnicze, zajęcia plastyczne, warsztaty tańca towarzyskiego i nowoczesnego, zajęcia wokalne oraz animacje i wspólne zabawy dla dzieci, przeprowadzony został dwutygodniowy kurs fotograficzny, który w głównej mierze odbywał się w plenerze. Efektem pracy uczestników kursu była przepiękna wystawa zdjęć zorganizowana podczas Dożynek Gminnych 21 sierpnia 2016 roku w Spytkowicach.

Wszystkie zorganizowane zajęcia były bezpłatne, by dać możliwość każdemu zainteresowanemu.

Ponadto Gminne Centrum Kultury trzykrotnie zorganizowało wyjazdy dla dzieci do kina Cinema City Kraków oraz „Śnieżka” w Rabce Zdrój.

Dodatkowo przy współpracy Towarzystwa Cyklistów Orzeł w czasie wakacji zrealizowano pierwszy z zaplanowanych Rodzinny Rajd Rowerowy do Toporzyska Bór.