GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna to miejsce, do którego chętnie przychodzą i w którym spędzają swój wolny czas dzieci, młodzież i dorośli. Często zaproszenie przyjmują wyjątkowi goście, by w czasie różnych tematycznie spotkań dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami oraz osiągnięciami, opowiadając o życiu i pasji.

6 grudnia odwiedziny wyczekiwanego przez wszystkich gościa przybrały nieco inny charakter. Do Biblioteki Publicznej przybył Święty Mikołaj, sprawiając czytelnikom mnóstwo radości.

W tym przypadku to najmłodsi dzielili  się z niezwykłym gościem swoimi przeżyciami, odpowiadali na zadawane pytania, w zamian za to otrzymując słodką niespodziankę.  Kto tylko chciał,  miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem na tle pięknej, świątecznej scenerii.

Mikołaj bardzo cieszył się z każdego spotkanego w bibliotece dziecka, do każdego podchodził bardzo indywidualnie prowadząc krótkie rozmowy. Ponadto zachęcał do wspólnego tańca w rytm świątecznych przebojów oraz czytał bajki o tematyce mikołajkowej.

Wizyta Świętego Mikołaja wprowadziła wszystkich w magiczny świąteczny nastrój.