Zaduszki poetyckie 06.11.2021

Zaduszki poetyckie to cykliczna uroczystość organizowana w Gminnym Centrum Kultury w Spytkowicach, która licznie gromadzi poetów z terenu Podhala. Inicjatorem corocznego spotkania oraz twórcą dekoracji jest Pan Ryszard Klamerus, natomiast patronat honorowy obejmuje Wójt Gminy Spytkowice, który zaszczycił swoją obecnością zebranych.

Tematem przewodnim tegorocznych Zaduszek poetyckich było upamiętnienie postaci Jana Pawła II. W programie uroczystości przewidziano  prezentację utworów przez zaproszonych gości. Ponadto przygotowana została wystawa osobistych pamiątek związanych z postacią Jana Pawła II.

Podczas Zaduszek poetyckich swoje wiersze poświęcone naszemu świętemu rodakowi odczytali Renata Witkowska, Teresa Bachleda – Kominek, Izabela Zającówna, Julian Klamerus, Jacek Sojan, Piotr Bies, ks. Paweł Kubani, Adam Kwiatek oraz Renata Klamerus, która prowadziła całą uroczystość.