GCK w Spytkowicach
34-745 Spytkowice 14a

Festyn Gminny „Święto Miodu”

Festyn Gminny „Święto Miodu”

25 czerwca 2017 roku w Spytkowicach po raz drugi odbył się festyn gminny pod hasłem „Święto miodu”. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wspólnemu świętowaniu na świeżym powietrzu, więc uczestnikami imprezy nie byli tylko  licznie zgromadzeni mieszkańcy Spytkowic, ale również okolicznych miejscowości.

Organizatorami festynu byli wójt gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek oraz Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach przy współudziale Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy oraz Zrzeszenia Pszczelarzy Gorczańskich.

Obchody „Święta miodu” rozpoczął wspaniały występ orkiestry dętej OSP ze Spytkowic.  Następnie władze gminy uhonorowały nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum za szczególne osiągnięcia w nauce. Tuż po wręczeniu nagród rozpoczęła się część artystyczna, podczas której wystąpili: regionalny zespół „Krzesani”, dzieci z przedszkola „Stokrotka”, grupa wokalna „Półnutka”, dwie grupy taneczne działające przy GCK. W przerwach pomiędzy występami prowadzono liczne prelekcje dotyczące pszczół, pszczelarstwa oraz zorganizowano wiele konkursów pszczelarskich  z nagrodami . Podczas obchodów tego święta został oficjalnie rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Człowiek – Pszczoła – Środowisko”, w którym laureatom trzech pierwszych miejsc wręczono nagrody, a pozostałym uczestnikom upominki za udział w konkursie, ufundowane z programu LIFE „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego”. Wszystkie wykonane przez dzieci prace można było w tym dniu podziwiać na przygotowanej wystawie.

Po zakończonej części artystycznej do wspólnej zabawy zagrzewała wszystkich „Biesiada

z humorem”. Muzyka i śpiew przeplatane dowcipem oraz różnorodnymi konkursami wprowadziły uczestników imprezy w dobry nastrój oraz przeniosły w czasie. Tuż po biesiadzie wystąpił na scenie zespół disco polo – Disco Odlot.  Wspaniałe rytmy muzyki oraz humor gwiazd pobudził do tańca i tak na parkiecie brakowało wolnego miejsca.

Po udanym koncercie grał DJ Marek, który potrafi rozkręcić każdą imprezę, świetnie bawi publikę znanymi kawałkami.

Gospodynie ze Spytkowic dzięki dofinansowaniu ze Stowarzyszenia Przyjaznej Doliny Raby i Czarnej Orawy przygotowały degustację regionalną oraz potraw miodowych.  Natomiast na stoiskach pszczelarskich można było obejrzeć efekty prac pszczelarzy, zakupić niezwykle zróżnicowane wyroby miodowe. Dla najmłodszy również nie brakowało atrakcji: bezpłatne przejażdżki konne, basen z piłkami, zjeżdżalnie, laserowy paintball, rzut do kosza, wata, lody włoskie, popcorn, malowanie twarzy oraz warsztaty z tkactwa i filcowania.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność, w szczególności pszczelarzom za przyjęcie zaproszenia i chęć dzielenia się z mieszkańcami swoimi dobrodziejstwami, grupom występującym za mile spędzone chwile i piękne  przedstawienia oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości. Wszystkim obecnym na festynie dziękujemy za przybycie i już dzisiaj zachęcamy do udziału w przyszłym roku.